Sisettemp.pl

Drzewka owocowe w Twoim ogrodzie lub na balkonie w Warszawie

Możliwość zrywania owoców z samodzielnie posadzonych drzewek owocowych to marzenie wielu osób. Dzisiaj jest to w zasięgu niemal każdego.

Magia drzewek owocowych

Drzewka owocowe dodają uroku każdemu ogrodowi, oferując ponadto wspaniałe owoce, dostępne wprost na wyciągnięcie ręki. Obecnie sklepy w sprzedaży wysyłkowej oferują wiele różnych sadzonek. Niewątpliwie do najpopularniejszych należą porzeczki do ogrodu.

Porzeczki jako popularne sadzonki do ogrodu

Jedne z najpopularniejszych sadzonek to rośliny dające czarne porzeczki. Rosnące na pniu czarne porzeczki są niezwykle bogate w witaminy i minerały, zapewniając 260% dziennego zapotrzebowania na witaminę C po zjedzeniu 100 gramów tych owoców. To waga zaledwie jednej tabliczki czekolady! Co ciekawe, znane od lat zastosowanie czarnych porzeczek to leczenie drobnych ukąszeń owadów. Tym samym warto mieć sadzonki tak przydatnej rośliny w swojej kolekcji. Porzeczki czarne to drzewka owocowe proste w hodowli.
Drzewka owocowe sadzonki
Drzewka owocowe sadzonki

Drzewka owocowe - sadzonki

Różne rodzaje drzewka owocowe często wybierane sadzonki to czerwone porzeczki. Nic tak bowiem nie wpasuje się do ogrodu jak te krwistoczerwone jagody. Wdzięczna za ich wybór będzie także nasza cera. Mało które wytwory matki natury służą skórze tak dobrze, jak porzeczki czerwone. Oczyszczają one tłustą cerę i niwelują piegi, a przy tym wzmacniają działanie układu odpornościowego i stabilizują poziom cholesterolu we krwi. 

Kolejne drzewka owocowe warte rekomendacji to białe porzeczki, będące blisko spokrewnione z czerwonymi kuzynkami. Nie mają jednak barwnika, co z całą pewnością docenią osoby z uczuleniem na pewne alergeny wchodzące w skład czerwonej odmiany tego przepysznego krzewu. Sadzonki białej porzeczki są wdzięczne w doglądaniu i ogólnie niewymagające w hodowli. Owoce tej porzeczki zawierają duże dawki witaminy A, C, E, B1, B2 i B9. Zapobiegają zawałom i udarom.

drzewka owocowe sprzedaż wysyłkowa

Oferowana przez niejeden sklep sprzedaż wysyłkowa sprawia, że przed nami stoi jedynie wybór odpowiedniej sadzonki, reszta zaś dzieje się sama! To świetne wyjście w czasach, kiedy obecność w dużych skupiskach ludzi wiąże się z ryzykiem epidemicznym. Drzewka owocowe to wspaniała wizytówka ogrodu, jak i źródło witamin czy orzeźwienia w upalne dni.