Sisettemp.pl

Drzewka owocowe w Twoim ogrodzie lub na balkonie w Warszawie

Możliwość zrywania owoców z samodzielnie posadzonych drzewek owocowych to marzenie wielu osób. Dzisiaj jest to w zasięgu niemal każdego.

Drzewa ozdobne - czym się kierować przy ich wyborze?

Piękny i zadbany ogród stanowi najlepszą wizytówkę każdego gospodarstwa domowego. Z tego powodu tak wiele osób przywiązuje dużą uwagę do zagospodarowania tej przestrzeni.

Wśród przykładowych drzew liściastych do ogrodu można wymienić między innymi następujące: albicja jedwabista, amanogawa kolumnowa, bez lilak miniaturowy, brzoza papierowa biała. Albicja jedwabista jest łatwa w uprawie. Jest ona mrozoodporna, dobrze rośnie w polskim klimacie. Stanowi doskonały przykład jeśli chodzi o drzewa ozdobne liściaste do ogrodu. Wydaje ona biało-różowe kwiaty, które wyglądają spektakularnie. Roślina ta może dorastać do około 4 metrów. Jednak to tylko jedna z wielu propozycji drzew do ogrodu. Przyjrzyjmy się pozostałym.
Krzewy ozdobne liściaste
Krzewy ozdobne liściaste

Krzewy ozdobne liściaste

Drzewa ozdobne dla początkujących ogrodników

Drzewa i krzewy ozdobne liściaste mogą stanowić doskonałe urozmaicenie w przestrzeni ogrodowej. Bez lilak jest bez wątpienia tego przykładem. Pachnie on wyjątkowo ładnie i wyróżnia się charakterystycznymi kwiatami w kolorze różowym oraz fioletowym. Jego uprawa nie powinna sprawić żadnego kłopotu nawet początkującemu ogrodnikowi. Bez może być rozłożystym krzewem bądź małym drzewem, w zależności od odmiany. Lilak preferuje do wzrostu gleby próchnicze.

Drzewa ozdobne iglaste idealne do przydomowych ogrodów

Jodła balsamiczna charakteryzuje się wyjątkowym zapachem i ciekawym wyglądem igieł. Jest ona również doceniana ze względu na purpurowe szyszki, które stanowią ciekawe urozmaicenie. Drzewa ozdobne iglaste w naszym klimacie mogą dorastać nawet do 20 metrów wysokości, zatem są bardzo okazałe. Warto je mieć w swoim ogrodzie. Świerk srebrny stanowi kolejny przykład atrakcyjnego drzewa ogrodowego. Roślina ta może kwitnąć w małych i dużych ogrodach. Jest ona mrozoodporna.

krzewy iglaste

Berberys na działce

Berberys czerwony również jest atrakcyjną rośliną do ogrodu. Ten krzew w okresie kwitnienia jest silnie rozgałęziony. Jego liście mają czerwoną barwę. Można go ładnie przycinać, jest to roślina ozdobna, idealna do formowania różnych kształtów. Berberys czerwony jest odporny na mróz oraz choroby grzybowe. Jest to roślina owadopylna.