Sisettemp.pl

Drzewka owocowe w Twoim ogrodzie lub na balkonie w Warszawie

Możliwość zrywania owoców z samodzielnie posadzonych drzewek owocowych to marzenie wielu osób. Dzisiaj jest to w zasięgu niemal każdego.

Zalety i rodzaje drzewek owocowych

Drzewka owocowe stanowią przydomowe źródło witamin i minerałów, służące naszemu zdrowiu i prezentując się w niepowtarzalny sposób na tle pozostałych roślin. Drzewka kolumnowe są mniejszymi kuzynami pełnowymiarowych drzew owocowych, przy czym zachowują w zasadzie wszystkie zalety swoich większych krewnych. Przykładem są czereśnie kolumnowe, choć oczywiście istnieją także sadzonki różnych innych gatunków owocowych roślin.

Karłowe drzewka owocowe

Karłowe drzewka charakteryzują się pędami rosnącymi wzdłuż pnia, więc doskonale nadają się do niewielkich przestrzeni. To także świetna odmiana wizualna, w końcu nie na co dzień spotkać można kolumnę ciasno upchniętych, pysznych czereśni! Inną zaletą małych drzewek jest fakt, iż można sadzić je gęściej, co w konsekwencji przekłada się na większą ilość owoców. Niektóre sklepy dają możliwość zakupu drzewek online. Warto skorzystać z takiej oferty. Oferowana przez sklep sprzedaż wysyłkowa znacznie ułatwia podjęcie decyzji o zakupie i sam wybór drzewka.
Drzewka owocowe kolumnowe
Drzewka owocowe kolumnowe

Najpopularniejsze drzewka owocowe

Sadzonki borówek amerykańskich należą do najchętniej wybieranych krzewów owocowych. Ich niepowtarzalny smak zadziwia każdego, zwłaszcza osoby z zagranicy, mylące je na początku ze zwykłymi jagodami. Własne drzewka owocowe stanowią skarbnicę świetnych przekąsek, w sam raz do lodów czy koktajlu. Warte polecenia karłowe drzewka owocowe to również czerwone, białe oraz czarne porzeczki. Każdy z rodzajów tej wyjątkowej rośliny oferuje wiele prozdrowotnych właściwości. Niezależnie od koloru porzeczki posiadają w swoim składzie duże ilości witaminy C i B3. Nawet niewielka ilość porzeczek pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Sadzonki tych drzewek są proste w pielęgnacji i nie stwarzają problemów nawet niedoświadczonemu hodowcy.

Inne ciekawe i warte posiadania w ogrodzie drzewka owocowe i krzewy to m.im. agrest oraz aronia. Ich owoce można wykorzystać jako składniki konfitur i przetworów. Nieco rzadziej spotykane w Polsce są odporne na mróz sadzonki jagody Goji. Chętnie wybierane są też czereśnie, brzoskwinie czy morele. Warto pamiętać o wykorzystywanych do nalewek pigwach, a także o morwie. Niezależnie od wyboru, drzewka owocowe oraz ich kolumnowe odmiany z pewnością wywołają uśmiech na ustach i niekończące się źródło satysfakcji z ich posiadania.