Sisettemp.pl

Drzewka owocowe w Twoim ogrodzie lub na balkonie w Warszawie

Możliwość zrywania owoców z samodzielnie posadzonych drzewek owocowych to marzenie wielu osób. Dzisiaj jest to w zasięgu niemal każdego.

Krzewy liściaste do ogrodu - jakie wybrać?

Krzewy ozdobne liściaste mogą stanowić doskonałe urozmaicenie w każdym przydomowym ogrodzie. Przykładem takiego krzewu jest amfora zwyczajna. Roślina jest chętnie odwiedzana przez pszczoły, gdyż jest miododajna. Posiada ona charakterystyczne, złożone liście, mierzące około 30 centymetrów długości. Ma ona piękne kwiaty w kolorze fioletowym i purpurowym. Roślina kwitnie bardzo intensywnie od połowy maja do końca lipca.

Najpiękniejsze drzewka ozdobne do ogrodu

Najpiękniejsze drzewka ozdobne liściaste to na przykład migdałki na pniu. Sadzonki tej rośliny mierzą około 120 centymetrów. W okresie kwitnienia warto obficie nawozić roślinę. Dzięki temu wyda ona piękne kwiaty w kolorze różowym. Roślina ta toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe. Czeremcha pospolita stanowi kolejny przykład rośliny ogrodowej. Kwiaty tej rośliny są miododajne, dlatego drzewko jest często nabywane przez pszczelarzy. Drzewko to doskonale urozmaica krajobraz i pięknie pachnie. Kwiaty czeremchy są białe, występują w zwisających kwiatostanach. Warto nadmienić, że czeremcha dobrze czuje się na terenach podmokłych i nieco zacienionych.
krzewy iglaste
Krzewy ozdobne iglaste

Wśród najpiękniejszych odmian drzewek ozdobnych można wymienić między innymi następujące:

  • migdałek na pniu,
  • czeremcha pospolita,
  • paulownia puszysta,
  • kasztanowiec zwyczajny.

Krzewy ozdobne iglaste

Cis pospolity atrakcyjnym urozmaiceniem krajobrazu

Cisy pospolite są chętnie wybierane do przydomowego ogrodu. Te drzewa iglaste w naszym klimacie mogą osiągnąć nawet 20 metrów wysokości. Niejeden sklep w sprzedaży wysyłkowej oferuje sadzonki tej rośliny. Można krzewy ozdobne iglaste na pniu nabyć do ogrodu, pięknie wyglądają jako pojedyncze drzewa, bądź jako cały żywopłot. Roślina jest odporna na mróz, zatem dobrze przyjmuje się w polskich warunkach.

Przykłady atrakcyjnych roślin ogrodowych

Chyba każdy, kto posiada swoją działkę, chce ją urządzić w jak najlepszym stylu. Wśród najpiękniejszych roślin warto wymienić drzewka owocowe oraz ozdobne. Występują one w atrakcyjnej kolorystyce i są łatwe w pielęgnacji. Mogą stanowić doskonałą ozdobę ogrodu i gospodarstwa.