Sisettemp.pl

Drzewka owocowe w Twoim ogrodzie lub na balkonie w Warszawie

Możliwość zrywania owoców z samodzielnie posadzonych drzewek owocowych to marzenie wielu osób. Dzisiaj jest to w zasięgu niemal każdego.

Ciekawe krzewy owocowe na lato

Nic tak nie poprawia humoru, jak widok pięknych krzewów owocowych w wyjątkowym ogrodzie. Pomagają one zrelaksować się podczas czytania książek, a także bardzo uprzyjemniają spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu. Są nieodłączną częścią Twojego domu, warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem najlepszych krzewów do ogrodu. 

Znane i mniej popularne krzewy owocowe

Często niedocenianym, lecz wspaniałym krzewem rosnącym na pniu jest agrest. Prosty w hodowli, odwdzięcza się właścicielom pięknymi i ważnymi dla naszego zdrowia owocami. Agrest posiada mnóstwo minerałów i witamin, może być wykorzystywany do tworzenia konfitur, przetworów lub oczywiście do jedzenia na surowo lub w sałatkach owocowych.
Krzewy owocowe
Krzewy owocowe

Krzewy owocowe- Sadzonki

Sadzonki owoców pozornie niespotykanych w Polsce to na przykład kiwi samopylne. Duże sadzonki krzewy owocowe mają wysokość od około 40 do nawet 70 centymetrów, dzięki czemu mamy pewność, że tak egzotyczny owoc świetnie da sobie radę z przezimowaniem. Specjalne nawozy jesienią i zimą wspierają roślinę w rozwoju korzeni, zaś rozwój górnej części przesuwany jest na samo lato. To niezawodny sposób na sukces w hodowli kiwi w Polsce. Zalet samego kiwi dla zdrowia właściwie nie trzeba przedstawiać. Niesamowicie smaczne owoce znane są każdemu, lecz niewiele osób miało szansę spróbować kiwi z własnego ogrodu. Czas to zmienić!

Dzięki temu, że dzisiaj niejeden sklep oferuje sprzedaż wysyłkową krzewów owocowych, każdy ma szansę na całkowitą odmianę ogrodu bez wychodzenia ze swojej działki. W dobie zagrożeń epidemicznych to bardzo ważna zaleta. Skoro o zdrowiu mowa, warto zainteresować się też żurawiną. Sadzonki żurawiny są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Owoce żurawiny po zasuszeniu mogą być przechowywane przez kilka lat, bez uszczerbku dla ich prozdrowotnych właściwości.

Odporne na mróz krzewy owocowe są nie tylko bardzo piękne, lecz przede wszystkim przyjazne dla zdrowia. Sadzonki krzewów aronii, lub też innych rosnących na pniu roślin, są coraz bardziej popularne w Polsce. Nowe metody hodowli i przechowywania sadzonek umożliwiają przetrwanie zimy gatunkom krzewów wcześniej niespotykanych w naszych ogrodach, takich jak na przykład kiwi.

krzewy owocowe sadzonki